دسته‌بندی نشده

نقش ساندبار ها در کنار تلویزیون های هوشمند

اسپیکر های افقی بلندی که معمولا جلوی تلویزیون می نشینند را ساندبار می گویند. این اسپیکرها صدا بلند و مطلوب و با کیفیتی را پخش کرده و در آخر تجربه دیدن یک فیلم را لذت بخش می سازند.

یکی از دلایل که در سال های اخیر طرفداران ساندبار رشد کرده این است که با آن تجربه صوتی لذت بخش را می توانیم تجربه کنیم  که اسپیکر تلویزیون به تنهایی نمی تواند این وضوح صوتی شفاف  را به مخاطب ارائه دهد.

قبل ازخرید ساندبار باید چند نکته اصلی را در رابطه با آن بدانیم تای یک اسپیکر بی نقص جلو تلویزیونی داشته باشید

احتمال کار نکردن ریموت کنترل  تلویزیون به وسیله ی ساندبار

ساندبار تلویزیون اسمارت

اگرچه بیشتر شرکت ها ساندبار را روی دیوار وصل میکنند، این بلندگو ها عملکرد با کیفیت تری داشته و جلوه ی خاصی هم هم به فضای اتاق می بخشند. اما

ریموت کنترل ساندبار
ریموت کنترل ساندبار

اغلب ساندبار را در مقابل تلویزیون اسمارت می گذارند که سبب قرار گرفتن در جلو حسگر مادون قرمز تلویزیون خواهد شد. در این میان ریموت کنترل  با قرار گرفتن مانعی جلو حسگر به خوبی کارنخواهد کرد. اگرچه این قضیه چندان ایرادی به نظر نمی رسد اما تا حالا رخ داده و امر شگفت انگیزی نیست

البته بعضی از ساندبار ها هستند که مجهز به سنسور IR هستند که در این صورت ریموت کنترل به خوبی کار خواهد کرد

نقش ساندبار

ساندبار تلویزیون هوشمند

شاید فکر کنید که ساندبارها کنترلی را داراهستند اما در واقع  این چنین نیست و متاسفانه ساندبارها فاقد کنترل هستند تا بتوانید آنها را از راه دور کنترل کنید. ریموتی که امروزه هر دستگاهیـن را دارد و شاید کمی عجیب  به نظر برسد که بیشتر ساندبارها فاقد کنترل مناسب هستند. ناگفته نماند ایرادی که در این میان وجود دارد زمانی است که فروشن کردن ساندبار از شما خواسته خواهد شد بلندگو های داخلی تلویزیون را غیرفعال کنید و در واقع هم‌زمان هم از ساندبار و هم از اسپیکرهای داخلی صدایی دریافت نخواهید کرد.

lین مطالب را هم ببینید
با وام ازدواج چی بخریم

شاید تمامی تی وی ها این ارور را نمایش ندهند؛ ولی هیچ کی تمایل ندارد، پیام خطایی روی تلویزیون ببیند. پس اگر تلویزیون شما نیز با خاموش شدن بلندگوهای داخلی پیام ارور نمایش می‌دهد، بهتر است ساندباری با کنترل جدا تهیه کنید.

نمایشگر ساندبار
نمایشگر ساندبار

در نتیجه همه ی ساندبارها ریموت کنترل ندارند و بعضی ها این ویژگی را شامل میشوند

قابلیت صدا استریو یا Virtual surround

هر ساندبار با قابلیت صدا استریو یا همان Virtual surround همراست. این ویژگی  امکان صوتی فراگیر را در ساندبار به دنبال دارد. درواقع این وعده بیشتر تبلیغاتی بوده و نباید این قابلیت را در ساندبارها جدی گرفت. این ویژگی بیشتر وسعت صوتی بالایی ارائه می دهد تا کیفیت مطلوب تر.

نبودن نمایشگر دربعضی از مدل ها

متاسفانه بعضی از ساندبارها شامل نمایشگر در قسمت جلو نمی شوند تا اطلاعات صوتی را نمایش دهند. در نتیجه با یک بلندگو  بزرگ و افقی رو به رو هستید که شامل چند کلید می شود. شاید احتیاجی به یک صفحه نمایش کوچک روی ساندبار ندارید، ولی برای دانستن حجم صدا و مدل موزیک الزامی است تا چنین نمایشگر وجود داشته باشد.

کانکتور در ساندبار اهمیت ندارد

بعضی از ساندبارها فاقد شبکه هایی مثل HDMI هستند و شاید این قضیه را یک عیب در این چنین بلندگو هایی بدانید. اما در نتیجه احتیاجی به HDMI نداشته و این کابل بیشتر برای وصل شدن به نمایشگر کاربری دارد. ساندبارهای مدل جدید به لطف پورت های زیادی که دارند کار را برای کاربر خود راحت تر می کنند.

در واقع نباید برای شما مدل پورت اهمیتی داشته باشد.

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا