اخبار و رویداد هابازیبخاری گازیتلویزیونجاروبرقیجهانساید بای سایدسفرغذافناوریقهوه سازماشین ظرفشوییماشین لباسشوییمایکروویومقالاتچرخ گوشتکولر گازی

۱۰ نکته مهم در خرید جاروبرقی / بهترین مارک جاروبرقی را بشناسید

۱۰ نکته کلیدی برای خرید بهترین جاروبرقی

جاروبرقی جزئی از هر خانه است و تقریبا تصور هر خانه ای بدون جاروبرقی، غیر ممکن است. به همین دلیل در خرید جاروبرقی باید دقت کافی داشته باشیم و معیارهای مهم انتخاب آن را در نظر بگیریم. باید بخش های مختلف یک جاروبرقی را بشناسیم و از لوازم جانبی که در آن به کار رفته اطلاعات کافی داشته باشیم تا بهترین جاروبرقی را انتخاب کنیم. در این مطلب قصد داریم ۱۰ نکته مهم در خرید جاروبرقی را بیان کنیم تا با مهمترین فاکتورهای خرید این وسیله به طور کامل آشنا شوید. در ادامه به معرفی بهترین برندها و مارک جاروبرقی خواهیم پرداخت. همراه فورپینا باشید.

  1. قدرت مکش جاروبرقی

یکی از مهمترین فاکتورهای خرید جاروبرقی قدرت مکش آن است. البته این تصور غلط است که هرچه مکش بیشتر باشد، جاروبرقی بهتر است. باید حواستان به بافت فرش های خانه هم باشد. حتی اگر مکش جاروبرقی بیش از حد باشد، جارو کشیدن برای شما سخت می شود. قدرت مکش جاروبرقی با قدرت موتور مشخص می شود. کمترین قدرت موتور ۱۳۰۰ وات و بیشترین قدرت موتور، ۲۵۰۰ وات است. اگر خانه شما بیشتر از فرش، سرامیک دارد، بهتر است جاروبرقی های مکش قوی را انتخاب کنید اما اگر فرش زیادی در خانه دارید، به دست های خود رحم کنید و قدرت مکش جاروبرقی را در حد متوسط انتخاب کنید.

خرید جاروبرقی

چگونه مکش در جاروبرقی ایجاد می شود؟

جاروبرقی با پمپ مکشی که دارد، خلاء ایجاد می کند و این خلاء باعث مکش ذرات به داخل مخزن می شود. برای این که مکش زیادتر شود، باید طراحی جاروبرقی هم مناسب باشد. مثلا اگر خرطومی جاروبرقی بیشتر از دو متر باشد، مکش جاروبرقی دچار افت می شود. عایق بندی مناسب جاروبرقی، در ایجاد خلاء و افزایش قدرت جاروبرقی مناسب است.

  1. قدرت فیلتراسیون جاروبرقی

شاید در گذشته این موضوع اهمیت ویژه ای نداشت و همین که جاروبرقی ذرات ریز را از زمین جمع می کرد، کافی بود اما امروزه دستگاه های جاروبرقی مجهز به فیلتراسیون قدرتمندی شده اند که باعث عدم بازگشت گرد و غبار و ذرات ریز به خانه می شوند. این گرد و غبار به چشم دیده نمی شوند اما اگر در هوا معلق شوند، برای افرادی که از نارسایی‌های تنفسی و آلرژی رنج می برند، مشکلات جدی را ایجاد خواهند کرد؛ همچنین ممکن است سالمندان و کودکانی را که ایمنی بدن آنها در سطح پایین‌تری قرار دارد، دچار خطر کنند. از این رو، خرید جاروبرقی هایی با قدرت فیلتراسیون بالا به خانواده‌های دارای فرزندان کوچک، سالمندان و بیماران دارای مشکلات تنفسی پیشنهاد می شود. این فیلترهای پیشرفته که در بسیاری از جاروبرقی ها از نوع هپا (HEPA) است، تا ۰٫۰۳ میکرون ذرات را فیلتر و محیط را عاری از هر گونه گرد و غباری می کنند. توجه داشته باشید که در جاروبرقی بدون کیسه معمولا از فیلترهای قوی‌تری استفاده می‌شود که قابل شستشو هستند؛ با این وجود جاروبرقی کیسه دار بهتر از مدل‌های بدون کیسه و سطلی از پس فیلترینگ گرد و غبار بر می آید.

جاروبرقی کیسه دار

  1. صدای جاروبرقی

صدا یکی از مهمترین فاکتورهای خرید جاروبرقی است. برخی گمان می کنند هر چه صدا بیشتر باشد، جاروبرقی توان بیشتری دارد. با این که صدای برخورد ذرات ریزی که به داخل جاروبرقی وارد می شوند، حس خوشایندی دارد و احساس تمیزی را به مصرف کننده القا می کند اما صدای جاروبرقی، هیچ تضمینی برای مکش قوی‌تر دستگاه محسوب نمی شود. از سوی دیگر، هر چه جاروبرقی صدای کمتری ایجاد کند، آرامش بیشتری برای مصرف کننده خواهد داشت. در حال حاضر برندهای مطرح جهانی سعی می کنند، صدای جاروبرقی را بین ۷۰-۷۷ دسی بل، نگه دارند تا آرامش محیط برهم نخورد.

  1. وزن و ابعاد جاروبرقی

در خرید جاروبرقی وزن و ابعاد جاروبرقی هم خیلی مهم است. این شما هستید که قرار است جاروبرقی را در بخش های مختلف خانه جابه جا کنید. اگر وزن جاروبرقی بالا باشد، بعد از مدتی ممکن است مشکلاتی برای سلامتی مصرف کننده ایجاد شود. جاروبرقی هایی که در حدود ۴ کیلوگرم وزن دارند، گزینه مناسب‌تری برای خرید هستند.

  1. جهت پذیری جاروبرقی

در خرید جاروبرقی به چرخ هایی که در زیر دستگاه قرار دارند، توجه کنید. آیا این چرخ ها قابلیت حرکت به چند طرف را دارند و یا در هنگام حرکت، توقف می کنند؟ برخی از جاروبرقی ها که جهت پذیری ندارند، در هنگام جارو کشیدن چندین بار زیر و رو می شوند. پس حتما هنگام خرید، جاروبرقی هایی  را که بخش محرک آن به صورت توپی طراحی شده، انتخاب کنید. اگر هم به صورت توپی نبود، قابلیت تکان خوردن چرخ ها را امتحان کنید؛ قابلیتی که قدرت مانور بالایی به شما خواهد بخشید.

  1. ظرفیت کیسه جاروبرقی

ظرفیت های مختلفی برای جاروبرقی کیسه دار در نظر گرفته شده است. این کیسه ها که به صورت دائمی و یک بار مصرف هستند، هر چه ظرفیت بیشتری داشته باشند، به جاروبرقی امکان ایجاد خلاء بیشتر و مکش بالاتری خواهند بخشید. پس حتما از جاروبرقی هایی که کیسه های بزرگتری دارند، استفاده کنید. علاوه بر قدرت مکش، هر چه ظرفیت کیسه بالاتر باشد، دیرتر نیاز به تخلیه پیدا می کند. اگر هم از کیسه های یک بار مصرف استفاده می کنید، بهتر است بدانید ظرفیت بالاتر کیسه، باعث صرفه جویی در هزینه خریدهای کیسه یکبار مصرف بعدی می گردد.

  1. بهترین مارک جاروبرقی را انتخاب کنیم؟

نکته مهمی که برای خرید جاروبرقی خوب باید بدانید، این است که گول نام برندهای جهانی را نخورید. منظورمان این نیست که به جنس های جدیدی که تا به حال رضایتی را در بر نداشته اند، رجوع کنید. منظورمان این است که همه برندهای مطرح جهانی لزوما جاروبرقی های خوبی تولید نمی کنند. به طور مثال، جاروبرقی فیلیپس کیفیت بالاتری نسبت به جاروبرقی ال جی دارد. البته این موضوع کاملا بستگی به نیاز مصرف کننده دارد. گاهی یک جاروبرقی ساده ال جی، تمام انتظارات یک مصرف کننده را برطرف می کند.

lین مطالب را هم ببینید
تولید انواع لوازم خانگی داخلی 52 درصد افزایش یافت

در حال حاضر، جاروبرقی های بوش، فیلیپس، سامسونگ، ال جی جزو پرفروش ترین جاروبرقی های قدرتمند در ایران محسوب می‌شوند.

  1. گارانتی و خدمات پس از فروش

جاروبرقی یک وسیله مصرفی بوده و ممکن است در طول چندین سال استفاده، بارها دچار خرابی شود. باید برندی را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش مناسبی داشته و لوازم جانبی جاروبرقی را در هر شرایطی، در بازار عرضه کند. گارانتی محصول هم نشان‌دهنده کیفیت محصول است. هر چه مدت زمان گارانتی بالاتر باشد، یعنی شرکت سازنده، به محصول خود ایمان بیشتری دارد.

  1. متراژ سیم جاروبرقی

بیشتر مواردی که تا به حال مطرح شدند (قدرت مکش، ظرفیت کیسه، وزن و…)، روی قیمت جاروبرقی تاثیر می‌گذارند. اما سیم جاروبرقی تاثیر چندانی روی قیمت ندارد، چرا که این روزها اکثر جاروهای برقی از کابل بلند برای دسترسی راحت‌تر به پریز برق بهره می‌برند. در هر صورت هنگام خرید جاروبرقی به طول متر سیم جاروبرقی توجه داشته باشید. در گذشته جاروبرقی ها سیم کوتاه تری داشتند اما همانطور که اشاره شد، امروزه سعی شده تا طول سیم جاروبرقی به اندازه‌ای باشد که نیازی به جابه جایی سیم در حال کار نباشد. سیم جمع کن جاروبرقی ها هم، بین ۶ تا ۹ متر را جمع می کنند.

  1. جاروبرقی شارژی، جاروبرقی بدون کیسه یا جاروبرقی کیسه دار؟

در هنگام خرید جاروبرقی احتمالا مدل های متنوعی از این دستگاه را در بازار و فروشگاه های لوازم خانگی مشاهده خواهید کرد. شاید در نگاه اول سردرگم هم شوید. هر کدام از جاروبرقی های گفته شده معایب و مزایای مختص به خود را دارند.

جارو برقی بدون کیسه، جاروبرقی هایی هستند که به جای کیسه، سطل زباله دارند و این سطل باید هر زمانی که کار جاروبرقی تمام شد، خالی شود تا مکش جاروبرقی دچار مشکل نشود. به جاروبرقی های بدون کیسه، جاروبرقی سطلی هم می گویند. فیلترینگ این جاروبرقی ها مناسب نیست و برای بیمارانی که دچار تنگی نفس هستند، غیر قابل استفاده است اما در کنار این مشکل، مزیت های دیگری هم دارد. مهمترین مزیت آن، صرفه جویی در هزینه خرید کیسه جاروبرقی است. از طرفی تمامی آشغال هایی که از روی زمین جمع می شوند، در محفظه‌ای سطلی قابل مشاهده‌اند. از این رو می توان میزان پر بودن سطل را با یک نگاه تشخیص داد.

جاروشارژی هم یکی دیگر از انواع جاروبرقی های موجود در بازار است. این جاروها با شارژ باتری کار می کنند و قدرت بالایی دارند اما بیشتر برای تمیز کردن محیط های کوچک مناسب هستند. برای تمیز کردن ماشین و بخش هایی مثل پرده که استفاده از جاروهای معمولی سخت تر است نیز می توان از آنها استفاده کرد.

با این که جاروبرقی شارژی و جاروبرقی بدون کیسه طرفداران خاصی دارند، اما هنوز هم جاروبرقی کیسه دار دارای بیشترین فروش و کاربرد است. از این گذشته جاروبرقی کیسه دار دوام بالاتری نسبت به جاروبرقی سطلی دارد. در خرید جاروبرقی به این ۱۰ نکته گفته شده توجه کنید تا بهترین جاروبرقی را انتخاب کنید.

جاروبرقی بدون کیسه

نگاهی اجمالی به بهترین مارک جاروبرقی

چند مدل جاروبرقی برتر که رضایت بیشتری را در بین مصرف کنندگان بدست آورده‌اند، به شرح زیر است:

جاروبرقی بوش

بوش یکی از بهترین مارک های جاروبرقی است که مدل های متنوعی دارد و ویژگی بارز آن ها، طراحی زیبا، وزن کم، قدرت بالای موتور و صدای کم است. جاروبرقی های بوش مدل BGL8SLIM1، BGL8PRO5IR، BSGL5318 و BGL8PRO4 از بهترین های بازار محسوب می شوند. همچنین برخی از مدل های جاروبرقی بوش برای مکش مایعات هم مناسب هستند. در این خصوص بد نیست اشاره کنیم که جاروبرقی سطلی بوش مکش مناسبی برای مایعات دارد.

جاروبرقی کنوود

کنوود یک برند ژاپنی است و جایگاه ویژه ای در بین مشتریان خوش سلیقه برای خود دست و پا کرده است. جاروبرقی کنوود موتور پرقدرت و عملکرد بسیار مطلوبی دارد. طراحی ارگونومیک و زیبای آن ها در کنار صدای به نسبت کمی که در حین کارکرد از آن ها شنیده می شود، این جاروبرقی ها را محبوب کرده است.

جاروبرقی مخزن دار کنوود مدل Kenwood VC7050 Cleaner از بهترین جاروبرقی های این برند است. این جاروبرقی سطلی، مخزنی معادل ۲٫۵ لیتر دارد و فیلتراسیون آن عملکرد خوبی از خود نشان می دهد.

جاروبرقی ال جی

زمانی که صحبت از محبوب ترین لوازم خانگی به میان می آید، ال جی یکی از برندهایی است که حتما به ذهنتان خطور می کند. جاروبرقی ال جی جایگاه خوبی در بازار بدست آورده است. بهترین مدل های این برند که رضایت بالایی دارند، می توان به جاروهای برقی VC3318، VC3320NNT و VC38342 اشاره کرد.

جاروبرقی سامسونگ

سامسونگ یک شرکت کره ای چند ملیتی است. این شرکت که در تولید لوازم خانگی جایگاه ویژه ای در بین مصرف کنندگان پیدا کرده است، به علت مصرف انرژی پایین و تنوع مدل های جاروبرقی، جزو انتخاب های اول افرادی است که قصد خرید جاروبرقی را دارند. SC4190 و C8870 پرفروش ترین مدل های جاروبرقی سامسونگ هستند.

جاروبرقی فیلیپس

فیلیپس (Philips) که در تولید لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی کیفیت بالایی دارد، در تولید جاروبرقی های سطلی و کیسه دار نهایت تلاش خود را کرده است. به همان اندازه که کیفیت در این جاروبرقی فوق العاده بالا است، مصرف انرژی نیز، بسیار پایین است. مدل های FC9170، FC9174 و FC9176 بهترین مدل های جاروبرقی فیلیپس در بازار هستند.

جاروبرقی پاناسونیک

پاناسونیک را می‌توان یک شرکت قدیمی و معتبر ژاپنی دانست که لوازم خانگی بسیار باکیفیتی تولید می کند. تقریبا در همه خانه های قدیمی، اولین جاروبرقی هایی که وارد خانه ها شدند، جاروبرقی های پاناسونیک بودند. همان جاروبرقی های نارنجی رنگ که سیم کوتاهی داشتند. امروزه همان جاروبرقی ها با شکل مدرن و امروزی و قابلیت های بسیار بالایی، تولید می شوند و بی شک کیفیت آنها، پاناسونیک را در میان بهترین برندهای جاروبرقی بازار قرار داده است.

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا