یخچال فریزر

چگونه در خانه یخچال فریزرمان را تعمیر کنیم

آموزش نحوه تعمیر کردن یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر خانگی شاید برای خیلی از افراد در نظرشان کار سختی است اما در‌صورتی‌که به درستی تعمیر یخچال فریزر در خانه را یاد بگیرید، می‌توانید درصورت بروز مشکل بدون وجود تعمیرکار به راحتی خودتان این کار را در خانه انجام دهید. بیشتر یخچال فریزرها دو ایراد مکانیکی و الکتریکی دارند که در ادامه این مقاله آموزش نحوه تعمیر کردن یخچال فریزر در خانه را می گوییم.
آموزش تعمیر فریزر

برای این که یخچال فریزرتان را در خانه تعمیر نمایید، نیازی به حضور تکنسین های ماهر نیست. تنها کافیست خودتان آموزش تعمیر یخچال فریزر را یاد بگیرید تا به راحتی مشکلات پیش آمده برای آنها را درست کنید و برای تعمیر آن مبلغ زیادی پرداخت نکنید.

نشت کردن یخچال

بعضی مواقع ممکن است در کف آشپزخانه شاهد وجود آب و نم باشید، نشت کردن یخچال فریزر از آن مشکلات کم هزینه ای است که با یادگیری تعمیر یخچال می شود آن را درست کرد و از بین برد. برای تعمیر نشت یخچال فریزر راه حل های زیادی وجود دارد که در ادامه آن ها را می خوانید.

نخست لاستیک درب یخچال را ببینید که محکم و ثابت باشد، اگر شل شده بود تنها کافیست درزگیری که با آب گرم در تماس است را تمیز نمایید.
سیستم دیفراست، وظیفه آب کردن یخ ها و برفک ها را بر عهده دارد،آبی که در اثر ذوب شدن یخ ها و برفک ها به وجود آمده با مسیر تخلیه به سینی منتقل می ‌شود تا این آب موجب خنک شدن موتور یخچال فریزر گردد. بعد از مدتی امکان دارد اشغال این مسیر تخلیه را مسدود نماید. این مسیر تخلیه در هر یخچال فریزر جای مختلف دارد که می ‌توانید آن را در دفترچه یخچال فریزر پیدا کرده و بررسی نمایید.
همینطور درصورت وجود گرفتگی لوله ها می ‌توانید از ترکیب آب و جوش شیرین برای باز کردن لوله ها استفاده نمایید.

برفک زدن لوله مکش تا کمپرسور و بالارفتن آمپر

در بعضی مواقع امکان دارد لوله مکش تا کمپرسور یخچال شما برفک بزند و آمپر بالا برود. اینگونه ایرادات باعث می شود که یخچال فریزر هنگام روشن شدن زمان زیادی ببرد تا کمپرسور آن روشن گردد و همینطور صدای موتور زیاد می‌گردد. این دسته از ایرادات به زیاد بودن گاز یخچال فریزر مربوط می شود که برای از بین رفتن  این ایراد و تعمیر یخچال فریزر خانگی خود می‌توانید گاز آن را کم نمایید.

شاید پس از خاموش شدن کمپرسور لوله مکش یخچال گرم شود و فشار قسمت مکش بالا برود و در نهایت دستگاه سرد نمی کند. اینگونه ایرادات باعث می شوند که صدای موتور غیر طبیعی شود که علت آن از آب بندی افتادن سوپاپ ها می باشدکه برای حل این ایراد بایستی موتور کمپرسور را عوض کنید و فرایند شارژ و گاز آن را دوباره انجام دهید.

کم بودن صدای فن موتور و پایین آمدن سرمای یخچال فریزر

در برخی از روزها احساس می کنید که سرمای یخچال فریزرتان تحلیل رفته و به خوبی مواد غذایی را سرد نمی کند یا این که مواد گوشتی به درستی یخ نمی زنند و متوجه می‌شوید یخچال فریزرتان از لحاظ فنی صدای فن موتور کم یا اصلا صدایی شنیده نمی شود و در نتیجه از سرمای یخچال فریزر کم شده است.

از جمله ایرادت یخچال جهت کم بودن سرمای داخلی آن می شود به آزاد شدن پروانه کندانسور از محور فن، گیر کردن وسیله ای به پروانه کندانسور و حفظ نشدن فاصله ایمنی کندانسور با دیوار اشاره نمود که برای رفع این ایرادات می‌توانید گیر پروانه کندانسور را رفع کرده یا این که آن را بر روی محور فن محکم نمایید و همینطور یخچال فریزر را با دیوار با فاصله قرار دهید.

ولی در بعضی مواقع ممکن است کمپرسور عمل کند اما دستگاه همچنان به درستی سرد نمی نماید. ایراد می‌تواند از شکسته شدن لوله دهش کمپرسور از درون پوسته کمپرسور باشد. برای حل این ایراد نیز میتوانید کمپرسور را تعویض کنید و فرایند شارژ و گاز را دوباره انجام دهید.

سر و صدای زیاد یخچال فریزر

 

امکان دارد متوجه گردید که یخچال فریزرتان به طور غیر طبیعی سر و صدای زیادی ایجاد می کند ولی این سر و صدا بخاطر پر کردن محیط یخ ساز نمی باشد و این سر و صدای زیاد به طور کامل غیر عادی می باشد. برای کنترل سر و صدای زیاد فریزر نخست سطح آن را تراز نمایید. یخچال هایی که جدید می باشند نخست تراز می‌باشند اما بعد از گذشت مدتی و به خاطر جابه جایی ها ممکن است از تراز بودن خارج شوند. بر این اساس برای تراز کردن پایه های یخچال فریزر از آچار استفاده نمایید.

همینطور برای در دست گرفتن و از بین بردن سر و صدای یخچال فریزرتان می‌توانید در زیر آن یک حصیر عایق صدا قرار دهید. این حصیر ها یا همان کف پوش های عایق صدا را می‌توانید آنلاین خریداری نمایید و آنان را در زیر یخچال فریزرتان قرار دهید تا سر و صداهای غیر طبیعی یخچال را حذف کند.

تنظیم یخساز یخچال فریزر

در صورتی که یخساز به طور اتوماتیک هر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صدای آزار دهنده از خود ایجاد می نماید، نشان دهنده آن است که نمی تواند به آسانی یخ تولید نماید و این مسئله به خالی بودن مخزن آب یخچال بر می گردد که برای از بین رفتن سر و صدای یخساز یخچال فریزر می‌توانید از کلید روشن و خاموش کردن آن استفاده نمایید.

بیش تر از حد سرد بودن یخچال فریزر

ممکن است در بعضی مواقع با بیش از حد سرد شدن یخچال روبرو شوید که برای رفع این ایراد می توانید عایق هوا را چک نمایید. وقتی که هوا به طور یکسره به درون یخچال نفوذ می کند موجب می شود تا عایق هوا سرد باقی بماند. جای این عایق در بین محفظه های خنک کننده و انجماد قرار دارد که به وسیله ترموستات کنترل می‌شود که می توانید با در اختیار داشتن شماره مدل ترموستات خود به فکر تعویض ترموستات نو باشید.

تعمیر یخچال قدیمی

در خیلی از منازل یا محیط کار هنوز هم یخچال های قدیمی دیده می شوند.یخچال های قدیمی نیز مانند یخچال های نو یا هوشمند میتوانند دچار مشکل شوند که جای نگرانی وجود ندارد و ما در ادامه این مقاله به آموزش تعمیر یخچال قدیمی پرداخته ایم تا اکثر کاربران یخچال های قدیمی بتوانند از آن استفاده نمایند.

تعمیر یخچال های قدیمی نسبت به یخچال های جدید آسان تر است ولی یافتن قطعات نوی آنها می‌تواند بسیار سخت باشد. تعمیر یخچال در خانه می تواند برای کاربران یخچال های قدیمی آسان تر باشد چون دیگر لزومی ندارد هزینه زیادی در ازای تعمیر یخچال خانگی خود بکنند.

برای مثال از ایرادات یخچال فریزرهای قدیمی می شود به بسته نشدن درب، جمع شدن آب کف یخچال، سرد نکردن یخچال، ایراد در موتور یا کمپرسور یخچال، تنظیم دمای آن و غیره اشاره نمود.

تعمیر یخچال سامسونگ

برند نام آشنای سامسونگ در زمینه لوازم خانگی برای مثال یخچال فریزرهای با کیفیت عالی فعالیت خوبی دارد. یخچال فریزرهای سامسونگ مانند همه یخچال فریزرهای برندهای گوناگون می توانند دچار ایراد شوند. تعمیر یخچال فریزرهای سامسونگ میتواند برای خیلی از افراد سخت باشد چون با توجه به سیستم ساختی که دارد هرکسی مسلط به تعمیر یخچال سامسونگ در خانه نیست.

کاربران برای تعمیر یخچال فریزر سامسونگ خود با خیال راحت می توانند با تکنسین یا تعمیرکاران مختص این وسیله تماس بگیرند تا هم نگران درست شدن یخچال فریزر خود نباشند و هم در دردسر نیافتند.

در آخر

همان گونه که می ‌دانید ایرادات یخچال فریزرها در اینجا به پایان نمی رسد و ایرادات دیگری نیز می‌ تواند به وجود آید، به همین دلیل ما بعضی از این ایرادات را برای شما ذکر کردیم تا به آسانی بتوانید تعمیر یخچال را در خانه انجام دهید و یخچال فریزرتان را عیب یابی نمایید.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا